Tenis Kortu Kurulumu

Tenis Kortu Kurulumu


Son yılların oldukça sevilen sporlarından biri olan tenis, kendine özel sahası içerisinde raketler kullanılarak oynanmaktadır. Bu özel sahanın yapılmasından mutlaka uluslar arası ölçülere uyulması gerekmektedir. Tenis kortu kurulumu için uygun ölçüler 18 metreye 36 metredir.  Eğer tenis kortunu kullanacağınız alan çok daha küçük ise ölçülere alana göre küçültebilirsiniz. Fakat profesyonel bir tenis kortu için ölçülerin mutlaka bu şekilde olması gerekmektedir. Ayrıca tenis kortunun zemini de oldukça önemlidir. Zemin seçerken oyuncular düşünülmelidir. Düşme durumlarına karşılık zeminlerin olabildiğince yumuşak, sakatlanmalara neden olmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bunun için pek çok farklı özellikte zemin seçeneği vardır.

Tenis Kortu Zemin Seçenekleri

Tenis kortu zemin seçenekleri, suni çim zemin, tartan zemin, akrilik zemindir. Bu zemin çeşitleri arasından en çok tercih edileni çim zeminlerdir. Yapay çim kaplama zeminler ortam ile uyum sağlayarak oldukça doğal hoş bir örüntü çizmektedir. Ayrıca yumuşak bir zemin oluşu ile de herhangi bir sakatlığa sebep olmaz. Tenis kortu kurulumu için tercih edilen bir diğer zemin ise akriliktir. Akrilik zemin boyası oldukça ekonomik bir tercihtir. Özellikle tenis kortları için sık sık tercih edilmektedir. Bir diğer zemin seçeneği ise tartan zemindir. Tartan zemin tenis kortu için en uygun zemindir. Özellikle kayma yapmaması ve topun yere çarptığında çok iyi sekmesi ile bu zemin çok fazla tercih edilmektedir. Yumuşak yapısı ile de sporculara kolaylık sağlar.

Tenis Kortu Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenis kortu kurulumu için maliyetler seçeceğiniz materyallere göre farklılık gösterecektir. Özellikle zemin tercihi maliyetinizi etkileyecektir. Tenis kortu kurulumu için uygun maliyetleri tercih ediyorsanız akrilik boya zemin kullanabilirsiniz. Ayrıca tenis kortunun etrafı da kurulum için çok önemlidir. Tensi atışları esnasında sporcuların odaklanması gerektiği için kesinlikle sessiz bir ortamın olması şarttır. Bu yüzden de etrafta herhangi bir şekilde gürültü yaratacak şeylerin olmaması gerekmektedir. Tenis kortunun etrafını isteğinize göre tel örgüler ile kapatabilirsiniz. İsterseniz de kapalı bir alanda kort kurulumu gerçekleştirebilirseniz. Ayrıca tenis kortu etrafında mutlaka seyirciler için de belli bir alan ayrılması gerekmektedir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Türü Standart Ölçüler Ara Direkler Yatay Kayıt Kafesli Tel Direk Kaplaması Zemin Kaplaması
Tenis Kortu 28x36 m H:4m Ø60 buru Ø48 buru 40x40mm
Ø3,5mm PVC
Yağlı boya yada galvaniz üzeri poliyester boyalı Akrilik & Kauçuk
Basketbol Sahası 19x29m H:5m Ø60 buru Ø48 buru 50x50mm
Ø3,5mm PVC
Halı Saha 25x45m H:6m Ø60 buru Ø48 buru 50x50mm
Ø3,5mm PVC
Gönderiliyor...

TALEP FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.