Spor Saha Kurulumu

Spor sahaları kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Hangi spor için saha yapılacaksa ona uygun bir şekilde kurulum gerçekleştirilir. Genellikle zeminler için reçine ve sentetik malzeme tercih edilmektedir. Bu şekilde zeminin daha sağlıklı olması sağlanır. Zemin sentetikler sayesinde kaymaz, herhangi bir şekilde koku yapmaz, kötü hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Ayrıca beton zeminlere göre çok daha yumuşak olduğu için sporcuların düşme gibi durumlarda yaralanmaları da daha aza indirgenmiş olunur. Spor sahaları kurulumu yapılacak alana göre uygun tasarlanır.

 

Spor sahaları kurulumunda voleybol sahası, tenis kordu, futbol sahası, basketbol sahası gibi pek çok farklı spor dalı için kurulum gerçekleştirilmektedir. Ayrıca halı saha yapımları için de bu tarz kurulumlar gerçekleştirilmektedir. Spor sahaları için farklı zemin çeşitleri tercih edilebilir. Bu zeminler, tartan zemin, akrilik zemin, suni çim zemin, parke zemin, poliüretan zemindir. Bulunduğunuz mekana ve spor dalına göre bu zeminlerden birini tercih edebilirsiniz. Spor sahaları gene sizlerin tercihine göre açık ya da kapalı yapılabilmektedir. Kapalı spor sahaları kötü hava koşulları için idealdir. Bu kapalı spor sahaları için de farklı kaplama yöntemleri vardır. Genellikle branda kullanımı çok daha fazladır. Siz kendi tercihinize göre saç kaplama ve plastik kaplama da tercih edebilirsiniz. Spor sahaları arasında genellikle en çok futbol sahaları yapılmaktadır. Bunun için de çim zemine branda kaplamalı halı sahalar tercih edilmektedir.

Futbol Sahası Kurulumu

Özellikle halı sahalar farklı kurulum seçenekleri ile her türlü hava koşullarında sizlere futbol oynama imkanı verir.

Voleybol Sahası Kurulumu

Voleybol sahası diğer spor dallarının sahalarına göre biraz daha farklıdır. Ortada bir file bulunur ve sahayı takımlara ayırır.

Basketbol Sahası Kurulumu

Sevilen ve çok fazla tercih edilen spor dallarından biri olan basketbol için saha seçimi oldukça önemlidir.

Çok Amaçlı Saha Kurulumu

Çok amaçlı sahalar birden fazla spor dalının tek bir sahada oynanabileceği şekilde tasarlanmaktadır.

Tenis Kortu Kurulumu

Son yılların oldukça sevilen sporlarından biri olan tenis, kendine özel sahası içerisinde raketler kullanılarak oynanmaktadır.

Kapalı Halı Saha Kurulumu

Kapalı halı sahalar erkeklerin sık sık tercih ettiği bir spor dalı olan futbol için en uygun alanlar halı sahalardır.

Gönderiliyor...

TALEP FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.