Kapalı Halı Saha Kurulumu

Kapalı Halı Saha Kurulumu


Erkeklerin sık sık tercih ettiği bir spor dalı olan futbol için en uygun alanlar halı sahalardır. Halı sahalar tercihe göre açık ve kapalı olabilmektedir. Genellikle kötü hava şartlarından korunabilmek için kapalı halı saha kurulumu tercih edilmektedir. Kapalı halı sahalarda yağmur ve kardan hiçbir şekilde etkilenmezsiniz. İçeriye rüzgar girmez ve soğuk önlenmiş olunur. Dört mevsimde rahatlıkla bu kapalı halı sahaları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kapalı halı sahalarda dışarıdan oluşabilecek her türlü olumsuz etkiyi önlemiş olursunuz.

Kapalı Halı Saha Kurulumu Zemin Seçimi

Kapalı halı sahalar için genellikle tercih edilen zemin çim zemindir. Yapay çim halı şeklinde zemine döşenir. Bu çim zemin sporcuların çok daha kolay hareket etmesini sağlar. Aynı zamanda kayganlık hissini azaltır ve olası sakatlıkları da önler. Doğal görünüm ile de gerçek çim saha hissi verir. Aynı zamanda yapay çim zemin kesinlikle bakım istemez. Kullanılan malzemelerin mukavemetli oluşu ile uzun yıllar boyunca deformasyona uğramadan rahatlıkla bu zemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha ekonomik bir zemin tercihi de yapmış olursunuz. Kapalı halı saha kurulumu için çim zemin tercih edebilirsiniz. Bunun dışında tartan zemin kullanımı da oldukça yaygındır. Bu zeminin de kaygan olmayışı ve dokusunun yumuşak oluşu kolay bir oyun oynamanızı sağlar.

Kapalı Halı Saha Kurulumu Nasıl Olur

Kapalı halı saha kurlumu için genellikle brandalar tercih edilmektedir. Brandalar rüzgarı keser ve kötü hava koşullarının da sahayı etkilemesini önler. Aynı zamanda brandaları isterseniz açarak kapalı halı sahasını yaz aylarında açık hale de getirebilirsiniz. Bunun dışında genel olarak saç ve plastik kaplamalar da çok sık kullanılmaktadır. Ama bu kaplamalar yerine branda kaplama çok daha mukavemetli ve ekonomik oluşu ile daha çok tercih edilir.  Kapalı halı saha kurulumu için alan da çok önemlidir. Mutlaka oyuncuları etkilememesi için gürültüsüz bir alana kurulması gerekmektedir. Halı sahanın iç kısmına da seyirciler için tribünlerin yerleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca kapalı halı saha kurlumu için oldukça geniş bir alana ihtiyacınız olacaktır. Bu alan mutlaka standart ölçülere uygun olmalıdır.

Gönderiliyor...

TALEP FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.