Futbol Sahası Kurulumu

Futbol Sahası Kurulumu


Erkeklerin sık sık tercih ettiği spor dalı olan futbol için çok fazla saha kurulumu gerçekleştirilmektedir. Özellikle halı sahalar farklı kurulum seçenekleri ile her türlü hava koşullarında sizlere futbol oynama imkanı verir. Futbol sahası kurulumu için isterseniz açık isterseniz kapalı halı saha tercih edebilirsiniz. Genellikle kapalı futbol sahası kurulumu için branda kaplama tercih edilmektedir. İsteğinize göre saç kaplama ve farklı plastikler kullanılarak yapılan kaplamaları da tercih edebilirsiniz. Branda kaplama yağmur ve kar gibi yağışlı günlerde sporcuları soğuğa karşı korur. Rüzgarı önleyerek hiçbir şekilde sporcuların rüzgardan etkilenmemesini sağlar. Branda kaplamayı tercih ederek hava şartlarına karşı daha estetik bir önlem alabilirsiniz.

Futbol Sahalarının Özellikleri

Halı saha tercihlerinde genellikle doğal bir görünüm oluşturması için çim saha kullanılmaktadır. Çim saha doğal çime göre b akım gerektirmez ve dayanımı da çok daha yüksektir. Özellikle açık halı sahalarda yapay çim çok daha fazla tercih edilmektedir. Yapay çim sahalar kötü hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. Kar ve yağmur yağdığında hiçbir şekilde yapılarında bozulma, koku ve renginde solma olmaz. Futbol sahası kurulumu için bu yüzden yapay çim kaplama tercih edilmektedir. Suni çim kaplama aynı zamanda zemin de tümsek ve çukurların önlenmesi için de çok fazla tercih edilmektedir. Profesyonel futbol sahaları içinse doğal çim kullanılmaktadır. Bu sahalar çok daha geniş ve büyü olup daha profesyonel bir biçimde yapılmaktadır.

Futbol Sahası Kurulumu Fiyatları

Genellikle futbol sahası kurulumu için net bir fiyatlandırma yapılmaz. Nasıl bir alana ve ne kadar genişlikte bir saha istediğinize göre fiyatlarda değişiklik olacaktır. Genel olarak metrekare başına fiyatlandırma yapılmaktadır. Ekstra olarak futbol sahasının kapalı olmasını istiyorsanız da fiyatlar aratacaktır. Ayrıca sahayı kapatmak için kullanılacak olan malzemeler de farklılık göstermektedir. İsteğinize göre saç, branda ya da plastik kapatma çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Bu kaplama çeşitlerine göre de fiyatlar değişecektir. Futbol sahası kurulumu için zemin seçiminizde fiyatları değiştirecektir. Genel olarak zemin tercihi çim halılar olsa da farklı bir zeminde kullanarak maliyeti azaltabilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Türü Standart Ölçüler Ara Direkler Yatay Kayıt Kafesli Tel Direk Kaplaması Zemin Kaplaması
Tenis Kortu 28x36 m H:4m Ø60 buru Ø48 buru 40x40mm
Ø3,5mm PVC
Yağlı boya yada galvaniz üzeri poliyester boyalı Akrilik & Kauçuk
Basketbol Sahası 19x29m H:5m Ø60 buru Ø48 buru 50x50mm
Ø3,5mm PVC
Halı Saha 25x45m H:6m Ø60 buru Ø48 buru 50x50mm
Ø3,5mm PVC
Gönderiliyor...

TALEP FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.