Dikenli Tel

Dikenli Tel


Dikenli tel bir bölgenin güvenliği ve sınırlarının belirlenmesi için çok sık kullanılmaktadır. Özellikle askeri alanlarda ve sınır bölgelerinde dikenli teller tercih edilir. Dikenli tel iki çift telin birbirine sarılması ile oluşur. Bu teller üzerinde belli sıklıklar ile dikenler yerleştirilmiştir. Dikenli tel kullanımını mümkün olduğunca şehir dışlarında insanlardan ve hayvanlardan uzak bölgelerde yapılması gerekmektedir. Dikenler yüzünden insanlar çok büyük zararlar görebilirler. Dikenli tel genelde köylerde tarlaların sınırlarını belirlemek için ve yabani hayvanların tarlaya girmesini önlemek için çok fazla tercih edilmektedir.

 

Dikenli Tel Kullanımı

Dikenli teller yüksek sıcaklılarda bekletilerek tellerin birbirlerine kenetlenmesi sağlanarak üretilirler. Tellerin uçlarında 4 er tane diken bulunmaktadır. Ayrıca dikenlere ters büküm verilmiştir. Bu şekilde koruma gücü çok daha fazla olacaktır. Dikenli tel üretimi kablo üretimi ile benzerlik gösterse de dış yapısında hiçbir şekilde yalıtkan madde bulunmaz. Tamamen tellerden meydana gelir. Dikenli teller paslanmaz çeliklerden üretilir. Aynı zamanda dış yüzeyi PVC ile kaplanır. Bu sayede herhangi bir oksitlenmede gerçekleşmez. Bu şekilde uzun yıllar boyunca dikenli teller ile bölgelerinizi koruma altına alabilirsiniz. Fakat dikenli teller oldukça tehlikeli olabilmektedir. Bazı durumlarda ölümcül bile olabilmektedir. Bu yüzden şehir içlerinde olabildiğince dikenli tel kullanımından kaçınılmalıdır. Sadece askeri bölgelerde ve sınırlarda dikenli tel kullanılmalıdır. Şehir içlerinde çit kullanımı tercih edilmelidir.

 

Dikenli Tel Fiyatları?

Dikenli tel fiyatları kullanılacak olan alanın büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Ne kadar uzun dikenli tel kullanımı yapacaksanız fiyatta o kadar artacaktır. Fakat dikenli tel kullanımı çit kullanımına göre çok daha ekonomiktir. Bu yüzden de genellikle kişiler dikenli teli tercih etmektedir. Dikenli tel fiyatları çift tel ve tek tel kullanımına göre de farklılık gösterecektir. Dikenli tel her türlü zemine kolaylıkla uygulanabilmektedir. İsterseniz dikenli teli tek başına toprak zeminlerde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda metal çubuklar üzerine de sarılarak kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde daha sağlam bir görüntü ortaya çıkacaktır. Kolay kolay teller de zarar görmez. Dikenli telleri uzun yıllar boyunca rahatlıkla deforme olmadan kullanabilirsiniz.

 

Nelerde Kullanılır?

Dikenli teller genellikle korumaya ihtiyaç duyulan bölgeler de çok sık kullanılmaktadır. Özellikle askeri alanlarda dikenli tellere sık sık rastlanır. Yüksek koruma gerektiren bu alanlar için kullanılan dikenli teller sarman halde bulunmaktadır. Genelde sınır bölgelerinde dikenli teller kullanılmaktadır. Herhangi bir şekilde insanın ya da hayvanın bir bölgeden diğerine geçişini önlemeyi sağlar. Kablolar gibi sarılı bir şekilde üretilen dikenli tellerin yalıtkan özelliği yoktur. Tamamen metalden üretilmişlerdir. Paslanmaz çelik kullanılarak üretildiği için uzun yıllar oyunca kullanımını sağlayabilirsiniz. Ayrıca oksitlenme gibi bir durumla da karşı karşıya kalmazsınız.

 

Dikenli Teller Özelleştirilebilir mi?

Dikenli teller bir çift birbirine sarılı tel üzerinde belli aralılarla dikenlerin yerleştirilmesi ile oluşur. Dikenli tel kullanarak alanlarınızı özelleştirebilirsiniz. Fakat bu teller insana ve hayvanlara zarar vereceği için şehir içlerinde kullanılması pek tavsiye edilmez. Sanayi ve askeri bölgelerde kullanımı çok daha yaygındır. Özellikle köyler de tarlaların korunması ve sınırların belirlenmesi için dikenli tel kullanımı vardır. Ormanlarda, bahçelerde de dikenli teller kullanılmaktadır. Özellikle yırtıcı hayvanların olduğu bölgeler de dikenli teller kullanılmaktadır. Dikenli tellerin dış kısmı PVC malzeme ile kaplıdır. Bu şekilde dikenli tellerin mukavvesti arttırılır ve çok uzun seneler boyunca kullanmanız sağlanır. Dikenli tel kullanımını olabildiğince insanlara ve hayvanlara zarar vermeyecek bölgeler de kullanmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle şehir içlerinde çit kullanımına ağırlık verilmelidir. Dikenli tel kullanımı şehir dışlarında çok daha güvenli olacaktır.

Gönderiliyor...

TALEP FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.